• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Litt fra de siste ukene………det har vært bra for en del…..

Litt fra de siste ukene………det har vært bra for en del…..

27. juni 2008 By Erik Walmann

Gjeddefiske har igjen vist seg å være veldig datorelatert. Det har vært lenge stille nå men så kommer man inn i rett tidsperiode så vips så er den på plass igjen, eller rettere sakt den blir på hugget igjen. For at de forlater plassene er nok ikke riktig, i hverfall ikke når tempen holder seg så lav og bytte fisken er i område. Det har i følge ryktene blitt tatt flere over 10 kg å det snakkes om fisk på over 15kg. Fiskemetoden som har blandet seg inn nå er dorging, gjedda er ikke så bundfast. Vannet er klarer en på lenge så det gjør nok sitt og temperaturen påvirker nok i en vis grad. Det tas fisk både på meite,bulldawg og dorging, til og med på små balansepilker tar den.

Litt ut i fra den siste tiden kan det faktisk se ut som gjedda går på litt mindre beten. Kan ha med at den har spist seg godt opp etter leken å nå fyller den bare på med litt «smågrums» Om dette har noe hold i virkeligheten vet jeg ikke, men ingen tvil om at større gjedda i den siste tiden har latt seg lure av mindre wobblere og andre smågodtsaker.

Det er flere av oss som har skjønt at det har vært bra, denne vakre bakdelen kan man fort få øye på i området. Og gutten/gutta er dyktige, det er sjeldent de drar hjem uten kjenning av storfisk.

Her kan man se litt av hva gutta får til, har nærmer vi oss faretruende 9 kg og 108cm.
en meget meget flott fisk som ble tatt på dorging.
Og et lite sett med bilder som alle bør lære av hvis vi ikke skal ende opp som i Polen der alle vann stort sett er fiske tomme for de fiske er godt.

Fisken kom seg greit av gårde, og den kan forsette å spise,gyte og gjøre det som gjedder liker best.

Ikke all fisk er like stor, men gleden er, nja nesten like stor hehehehe

Jeg har de to siste årene hat gleden av å da med meg Espen og Paal på fisketur. Espen bor i Danmark og er dansk, Paal er hans halvbror, og Pall er min arbeidskammerat. Så når Espen er på sin årlig visit så tar vi oss en tur ut.

Selv om Espen alldri hadde gjørt båt med ratt før så kjøret han som om at ikke skulle ha gjort noe annet, og når han hadde full kontroll i 26 knop så skjønner man at man snakker om et naturtalent uten om det vanlige.

Her hugg det til og en flott gjedde hadde tatt bete.

Espen fikk denne vakre gjedde på 5,2kg noe som er PB for killen fra Danmark. Litt skeptisk til å holde den selv, men er vel kanskje ikke så rart når guiden går med to stive pekefingre etter gjeddefight.

Håper å se deg igjen neste år Espen, da skal vi sette igjen Paal hjemme slik at vi får fisket litt lengre en et par timer, han paal eier jo ikke tålmodighet.

Thile har slitt de siste årene med å få noen skikkelige gjedder, men nå begynner han å bli riktig så hot. Jeg var desverre ikke tilstede da han bikket både 8 og 9 kg, men denne på 6+ er en fin erstattning, tatt med BFT walker medium og balansepilk. Med slikt utstyr blir den en uforglemlig fight.

Har også testet ut litt gjørsdorging med gjørskongen David. Gledet meg vilt til å ha med en slik guide. Wobblere ble kjøpt inn og ny båten til David ble brukt. Har kunn disse bildene fraturen, da vi vist blanket totalt. Ja Ja litt av en guide må jeg si hehehe. Nei vi som fisker vet hvordan fisket kan være til tider.

Igjen var vi heldige å få se elg. Det er jo et utrolig flott dyr. Her er det en liten piggokse som er ute for å få seg litt drikke. Vi satt lenge i båten å fulgte med

men til slutt fikk den nok av nyskjerrige fiskere, og trasket tilbake inn i skogen.

Det er en utrolig flott tid nå. Gjedda biter,beveren svømmer rundt og elgen viser seg. En fisketur er så mye mer en bare fiske.

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis