• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / Ikke mange hugg, men PB på Michael ble det

Ikke mange hugg, men PB på Michael ble det

27. juni 2010 By Erik Walmann

Prøvde både dorging å kasting i 7 og 15 meteren men der virker det ikke som fisken er nå, eller så gidder den fisken som er der ikke å hugge.

Eneste det var mye av var Øyeren fluene. Med en gang vinden stillner er det tusenvis av de.
De er rett og slett en plage da de sitter i nesen, i øyenen og man svelger noen av de. Itte trivelig.
Etterhvert beveget vi oss ned til knekka for å dorge litt der, etter asp,gjedde og gjørs.
Det trøyde en stund før det første hugget kom, men da det først kom var det fin fisk.
9″ tennessishad er apsfór skulle det vise seg. Michael var helt sikker på at det var gjedde da denne hadde hoderisting og utras. Aspen har en tendens til å kline til for så å dø ut, men denne var det fart i.
4300 gr og 77 cm lang. Ny PB på Michael. Bare å gratulere…….
Jeg tok meg av smågjeddene. Og Jeff boggs leverte to stykker og John Snows crank leverte en. God med amerikanske venner hehehehe.
Michael fikk valget om at ta inn fisken eller ta bilder, gutten valgte bilder og bang, bang og bang  og tre flotte actionbilder av gjedda.
Råe bilder begge to.
Her flyr den rett og slett litt over overflata. hehehehe
Prøvde så god jeg kunne å gjøre som andre proffer på Øyeren å holde fisken med strak arm, men til ingen nytte, denne ble rett og slett bare liten hehehehe.
Her er mitt actionbilde fra i dag. Klønete vinkel og uskarpt.
Ja ja en fin dag utpå. Ekstremt lenge i mellom huggene, men utrolig artig med den flotte aspen til Michael.
4300 gr og 77 cm er en flott asp. Den var riktig så tøff og jeg trodde kanskje vi snakket over 5 kg.
Nå var den ikke det men uansett et flott eksemplar var det. 
Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis