Det var med stor glede vi satte kursen mot båtrampa i kveld.
Både jeg og Øysten hadde nådd våre mål på turen.
For meg har det vært riktig så spennende med de ny mini paddle og crulytailene i forhold til kroking og om de fanger fisk og i dag fikk jeg en ny bekrefelse at man kanskje har funnet noe nytt som funker bra.
første som kom opp å ga en fin fight var denne på 780 gr.
Denne tok den helt nye crulytailen jeg fikk på lørdag.
Rett etter på kom det opp en som var rundt 400 gr den også valgte å ta crulytailen.
Mister gulp him self begynte å bli litt småfurten, da han selv ikke hadde fått noen eller vært borti noe fisk.
Øystein jobber som frilandsfotograf og det er alltid en stor glede å ha han med på tur. Han hjelper meg meg kamera og gir meg gode tips, noe som for meg betyr utrolig mye. At jeg kan gi tilbake med noen ok fisketurer føles godt.
Det er utrolig mye bever å se på kveldene nå, men å få et bra bever bilde er uansett ikke så enkelt.
Det som var ekstra stas i dag var at Øystein persa på abbor 760 gr.
Tror vi var like glade begge to. Denne valgte å ta en minipaddletail.
Mange synes disse betene virker store til abbor man når man ser på dette bilde så tror jeg man fort kan si at det er feil. Det som også er gøy er å se at krokingsegenskapene på de ser ut til å funke helt utmerket.
Det ble en riktig så fin kveldstur. Øystein fikk sine bilder og han fikk med seg en abbor hjem.
Jeg fikk igjen svar på at Jeff Boggs minipaddle og mini crulytail leverer varene.
Nå har jeg blitt invitert ned til Østfold i september og jeg gleder meg allerede.
Takk for en fin tur Øystein, det er alltid en glede å ha deg med.
