• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Nyheter / Dagen fra helvete!

Dagen fra helvete!

26. august 2010 By Erik Walmann

Planen i dag var fiske fra 0800 til 1500 hadde min siste dag med pappaperm og vesla var i barnehagen! Alt var klappet og klart for en flott dags fiske. Planene falt fort i fisk da jeg våknet med feber og halsvondt. Været ute tilsa at jeg heller burde holde meg inne!
Men utpå eftan ble suget for stort så jeg tok en liten tur fra land! Hadde et par hogg på jerk (sniper) og fikk opp en som var feil «kroket» Saken med denne er at den ikke hadde krok i seg overhode. Rett og slett bare lina som holdt den fast! Artig opplevelse, kansje ikke så artig for fisken!
Dette er en Dam Effzet jerk 13 cm med noe voldsomt med rassel veier ikke stort rundt 50gr.

Men det var jaggu nok til å ta kål på lettjerk stanga mi det! Tok i litt i et utkast og stanga fløy i to
Jækelig dumt igrunn, for stanga var god som gull den kastevekter fra 40-80gr og litt mykere aksjon gjorde at denne var greit kul å drille inn 4-7kg fisk på!

Oppsummering:
Siste dag med betalt pappaperm (drit)
Våkna syk (drit)
Ei lita snipe som ble greit oppskrapet av sena (drit)
Knekt stang (drit)

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Nyheter

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis