Oppsette for reglene i 2016
Legger ut en oversikt over de reglene vi har satt for konkurransen i 2016.
Det kunne vara veldig bra hvis vi fikk lite innspell från dere brukerer på hur ni tycker.
Er vi før snella/snille eller er dette regler slik de bør vara ?
Vi gir oss selv en utfordring ved å bruke kg, men vi tycker denne konkurransen med vikt er veldig skoj.
Men møjlit vi gjør en endring i 2017 ock går over på lengd.
For min del så manar jag om at folk inte prøver seg på nogot juks, det er så jævlit tråkit at bli tatt, for det kan fort henda at man blir.
Vårt ønska er at det inte skal vara før svårt at melde inn fisk
Jeg tycker det er fair at fråge ær der ute hva ni tycker om reglarna.
Det at vi kan kreve å få en mattbild med metband/målebånd i efterhand er det ok eller ?
Hvis vi skulle se på noe endringer så kunne jo det vara :
- at man skal kreve mattebild med metband/målebånd på alle gjeddor over 10 kg.
- På abbor så har vi satt et krav til mattebild med metband/målebånd på alle øver 1500gr, er det ok ?
Gjedde
Oppstart 31.12.2015. kl 00:00
Avsluttes 31.12.2016 kl 00:00Antall fisk man kan melde inn er : uendelig men det er de 10 største i slutten av året som teller.
Innmeldingsfrist: 15dager etter fangst.
Minste vekt : 0,0kg Innmeldingskjema finnes under kategoriene: gjeddekonkurranse og abborkonkurranse.
vekt, lengde og fangsdato skal registreres..
Fisk som meldes inn skal være tatt på lovlig måte i forhold til de gjeldene reglene som finnes i vannet og landet man fisker i..
Bilde av fisk og fisker foretrekkes men matte bilder aksepteres, men da med metband/målebånd
Mattebilde der lengden er synlig kan bli etterspurt på fisk over 10kg . Så husk mattebilde.
Ønsker man ikke å røpe plassen er det en ide å tenke på slike ting når man tar bilde og ikke etter på. Man kan justere på bakgrunnen hvis fisker føler behov for dette.
Pikewallis, nyttfiske og fiske-feber har full rett til avvise innmeldt fisk hvis vi mener innmeldingen ikke holder mål. Vi har også full rett til å godkjenne selv om innmeldingen/bilde skal avvike fra de oppsatte regler.Den med størst totalvekt på sine 10 fisker på slutten av året vinner..
100% C&R
Abbor
Oppstart 01.01.2015. kl 00:00
Avsluttes 31.12.16 kl 00:00
Antall fisk man kan melde inn er : uendelig men det er de 10 største i slutten av året som teller.
Innmeldingsfrist: 15dager etter fangst.
Minste vekt : 0,0kg
Innmeldingskjema finnes under kategoriene: gjeddekonkurranse og abborkonkurranse.
vekt, lengde og fangsdato skal registerer.
Fisk som meldes inn skal være tatt på lovlig måte i forhold til de gjeldende reglene i det vannet og landet man fisker i..
Bilde av fisk og fisker foretrekkes men matte bilder aksepteres.
Mattebilde der lengden er synlig skal være med på alle abborer over 1500gram
Ønsker man ikke å røpe plassen er det en ide å tenke på slike ting når man tar bilde og ikke etter på. Man kan justere på bakgrunnen hvis fisker føler behov for dette.
Pikewallis, nyttfiske og fiske-feber har full rett til avvise innmeldt fisk hvis vi mener innmeldingen ikke holder mål. Vi har også full rett til å godkjenne selv om innmeldingen/bilde kan avvike fra de oppsatte regler.
Seinest 15 dager etter fangstdato må fangsten meldes inn.
Den med størst totalvekt på sine 10 fisker på slutten av året vinner.
100% C&R


