Var som nevnt på harrytur til Sverige Forrige torsdag for å kansje få en gjørs eller to.. Dagen min begynnte kl 04.30 og møtte de andre to kara på kløfta ca 06.30..Derfra var det nesten strake vegen til vannet.
Allerede ved utsettet begynnte jeg å ane uråd.. Det blåste opp så fort første båt tutcha vannet.. Var vel bortimot 7-8ms en stund.. Da er det en STOR utfordring å sette ut 4 stenger med wobblere og paravaner spesiellt når man er alene i båten!! Båten snur seg i vinden og før man rekker å reagere blire bare ball med snører paravener osv!! Etter en god halvtimes konstant banning og fordømming.. Tok jeg oppigjen redskapen og prikka meg ut en halvøy og en øy med et lite sund imellom. Her blåste det betraktelig mindre! Og det skulle ikke gå fælt lenge før målet for turen var i boks! Ikke store gjørsen, men for meg en fantastisk ny PB på denne arten som jeg har gått å tenkt så lenge på!
Erik var førstemenn på vannet og den første som dro fisk
Hhihii Ny PB på gjørs 🙂 1700gr
Knall fisker.. De er riktig så kule.. Og det skulle ikke gå timen engang før ny PB var satt..
Denne wobbleren virkelig leverte denne Torsdagen.. Tør påstå at hadde jeg ikke kjørt med denne hadde jeg ikke hatt gjørs i båten.. Fikk alle fiskene av betydning på denne. 2 Gjørs 1 abbor og den største gjedda gikk for denne..
Legg merke til krokene.. Det er slik de ser ut etter at de har vært borti en fisk som er kroket litt vanskelig!
Fisk nr to kommer bare noen minutter etter første Gjørsen.. Den tar hardt og brutalt, men jeg tror faktisk jeg har mista fisken, kjenner etterhvert at det sitter på fisk og tenker med meg selv at det må være ei bittelita gjedde, så jeg «tok» sveiver inn fisken så den planer i overflata. Ser ikke før fisken er nesten intil båten at det er Gjørs av flott kaliber.. Fisken som ikke har brukt en kalori på turen inn får helt TILT ved båt ripa. Monsen blir stressa av slikt og får etter et litt optimistisk håvings forsøk å få satt fast både kroker i håven og håven i båten.. Men jaggu kom fisken ombord i skuta og lot seg villig fotografere veie og måle!!
NY PB PÅ GJØRS 4kg og 76cm..
Faen her var jeg glad altså!!!! Sjekk den jækla gjørsen da 🙂
Etter denne fisken ble det mest ball.. Eller Spex som det visstnok blir kallt!! Kan nevne litt.. Gikk i bunn og før jeg fikk dratt opp resten av redskapen var snella tom for sene og ting gikk av.. Båten snudde seg i avkroking forsøk av ei micro gjedde og det ble tugg med paravaner. Kjørte rett i et garn med to paravaner. båten snudde seg igjen med ei micro gjedde i båten, sena gikk i propellen og jeg måtte på land for å spikke.. sto til vann midt på låret og spikka 0,41 multi sene som hadde stoppet propellen.. DÆVEN som sånt sitter!!
Det blir fryktelig masete med slik vind når man er alene i båten.. Taua også rund på ei extra micro gjedde i sikkert 1,5 time før jeg merka at det satt no på stanga!!
Fikk noen kule Ekkolodd bilder da.. disse to buene tror jeg er samme fisk.. som steg opp for å se hva båten var for så og synke ned mot bunnen igjen!
Her tror jeg det er noe agnfisk som har det relativt seigt. ser ut som det kan stå rov fisker rundtom her!
Etter X antall små illsinte små pikes som alle prøvde å spise opp fingrene mine, fikk jeg en kjempe hyggelig bi fangst i form av abbor 😀
Fisken var 46cm og veide 1040gr
Alt i alt en fin dag.. Fikk det vi skulle ha, men vind og micro gjedder gjorde dagen litt sur..
kjempe kult med 3 arter på en og samme wobbler på samme dag da.. Kommer garantert tilbake til dette vannet!!















