• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / Når den ene får skjelven og den andre danser som en pingvin.
Når den ene får skjelven og den andre danser som en pingvin.

Når den ene får skjelven og den andre danser som en pingvin.

5. januar 2014 By Erik Walmann

Ja da vet du at du har vært med på noe ekstraordinært.

Dam
Dam
Dam
Dam
Dam
Dam

Turen denne dagen så ut til å bli en ren Dam reklame. Hadde med litt nytt jeg ville teste. I sammen med mitt utstyr hadde jeg tatt med meg mine to gode naboer, to naboer av den spreke typen. Den ene av de hadde vist rukket en joggtur på morgningen for vi satte kursen med båt og bil ute i gjeddverden.
Jeg fikk tre kjappe sniper på mitt nye gummi sortiment noe som var riktig så gøy. Men nå skulle denne dagen bli breget og husket av helt andre ting en min evne til å få fisk 🙂 Det var noen som skulle få sine livs fisker.

Vi kan like godt gå rett på sak. 13 kg blank og 122cm.

Se sa jeg til Bjørge, f*** for en banan på loddet. 5 meter ovenfor bunnen ser vi et utslag på loddet som indikerte stor fisk.
Bjørge kaster rett bak båten og begynner å fiske sakte inn når han har nådd ønsket dybde.
Plutselig ser jeg Bjørge gjør et mothugg, men stanga stopper liksom opp. Jeg var sikker på at han hadde talt ned feil og at det var bunnen.
Men det skulle vise seg at gutten kan telle og fighten var i gang. For dette ble en real fight. Masse rimelige lange utras til å være gjedde. Og så sto det bom fast, med nye nå litt mindre utras. Etterhvert kom den så nære at vi fikk se dama og det var ingen tvil om at det var en stor dame.
Ayu dextershadden hadde blitt sugd inn men satt veldig fint og Bjørge fikk kjapt ut shadden.
Opp i båten. I veienettet = 13000gr så frem med målebåndet = 122cm
Ny PB på Bjørge med go margin, og 5-6 turen han har hatt med meg 🙂

13 kg
13 kg
stor skalle
stor skalle
Stor skalle
Stor skalle
13000gr og 122cm
13000gr og 122cm

En fryktelig flott gjedde som mange sikler etter å få. Men hadde denne mer å gå på, det virker som det var plass til en mer i magen på denne.

mer å gå på
mer å gå på

Ja ja etter å ha danset og klemt litt på hverandre så begynte Lars Ivar og fiske igjen. Det tok ikke alt for lange tiden før det var stangbøy også hos han.

Her var fighten noe kortere da Gjedda nok tok på veg opp. Alt gikk fint, inn i hoven, ned på matta.
Så veid = 11800gr og så målt = 127 cm. Utrolog lang gjedde, men en helt annen type en Bjørge si.
5cm høres ikke så mye ut men du ser godt forskjellen.Lars Ivar sin var brutal lang, men «dessverre» ikke like velfylt som Bjørge sin.
Uansett så satt det to karer som max har vært med meg 5-6 ganger med hver syn nye helt ut av deg sjæl opplevelse.
Bjørge skalv og Lars Iver slo som en pigvin.

11800gr og 127cm
11800gr og 127cm
Ny dexter shadd farge
Ny dexter shadd farge

 

 

Min største
Min største

Snodig og oppleve så to ulike fisker på omtrent samme sted.
Nå kan man jo begynne å diskuterer lengde opp i mot vekt.
Jeg er jo ikke i tvil om at 13kg’s hadde jeg valgt 🙂 selv om Lars Ivar sin er «større» og sikkert mye eldre.
I mine øyne så det ut som en retur gjedde som nok var over the top.

Uansett lengde/vekte/høyde/bredde. VI FIKK TO RÅE GJEDDER 4 JANUAR 2014 FRA BÅT PÅ SPINN.

Gutta mine 🙂 GRATULERER. DERE LEVERTE FRA MOTHUGGET TIL GJEDDENE VAR UTE I VANNET IGJEN.

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis