• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / Det er for mye is. Men en knalldag uansett.
Det er for mye is. Men en knalldag uansett.

Det er for mye is. Men en knalldag uansett.

23. mars 2013 By Erik Walmann

Vet ikke helt om det var mulig å få noe fisk i dag. Det var svært lite å kaste på, da isen dekker det meste. Hvis det er noen som vil ut i morgen vil jeg anbefale å gå ut ved dyne fab. å fiske på østsiden. Fra Dynovika og nedover. Der er det mulig å ga langs land å  fiske i områder der det er fisk.  Om man kan få så mye fisk nå vet jeg ikke, det er veldig kaldt og det påvirker nok gjedda i en vis grad. Det er heller ikke noe brasme å se enda, ikke som jeg har sett  ihvertfall.
Men gøy har det vært allikevel. Startet turen på Gero, måtte ha et par småting. Der traff eg på Støttumen som skulle kjøpe seg stang, vips og Støttum er eier av en pikewallis spinnstang. Utrolig gøy at Petter valgte denne stanga, enda bedre ble det da Petter ringte meg noen timer senere, da hadde han fått på den nye snelle og rose settet opp og ned. Det var det råeste :-)) Det varmer å høre slik av en gjeddefisker som kan sin hobby :-))

shaker
shaker
super freddy
super freddy
flat bone clicker
flat bone clicker
sweeper gun
sweeper gun
_PC10070
grubby gun

Fikk selv testet den originale stanga i dag i samme med  abu carcia revo toro naCI 50 samme som oppsette til Petter og jeg skjønte fort hva han snakke et om. Det er et rått spinnfiske sett.

pikewallis spinn
pikewallis spinn
Abu Garcia® Revo® Toro™ NaCl
Abu Garcia® Revo® Toro™ NaCl

Det er synd ikke det kunne ha vært litt mildere nå på dagen, vannkvaliteten er helt konge. Klart med de kalde nettene så blir det slik, men så fort det begynner å bli mild forandrer ting seg fort.

veldig klart vann
veldig klart vann

Det skal svært lite til før det bli som på halve bilde her, der gjørme skya kommer smygende.

gjørme
gjørme

Fikk hyggelig besøk i dag, Bernt Nor fra www.hooked.no tok turen innom for å slå av en prat. Men slik trekt fiske er det alltid velkomment .
Han fikk også lov til å teste ut det nye spinnsettet mitt.

Bernt Nor
Bernt Nor
Bernt tester stanga.
Bernt tester stanga.
lawson
lawson

Alt i alt en knallfin dag, med en del filming av gunki baits, god feedback på stanga, hyggelig besøk og knallvær.
Man skal ikke tillate seg å klage da det blir for dumt :-))

Så fiskelaus med glad endå :-))

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis