
Målet er hele tiden å ta med seg erfaringene man gjør et år over til neste år. 2012 ble for meg et litt frustrerende år, med mye fiske tid, med ikke alt for god uttelling. Men nå er selvtilliten som den var til inngangen av 2012, slik blir det jo bare, man begynner året med gotrua for kommende sesong. Men kanskje det ikke er helt uten grunn at jeg føler meg bedre rusta i år, for et «dårlig» år kan gi svært mye info som kan være nyttig til fremtidig fisk.

Når det gjelder baits så er det noen som ga meg bra svar i 2012.

Sebile flat shadd har vært en av de som har gitt meg utrolig mye fisk, men ingen store, om det er en tilfeldighet eller ikke kan jeg ikke uttale meg om, men dette rattle bete blir med meg videre inn i 2013.

Jiggwobbleren leverte også meget bra og den holdt på å gi meg en ti pluss, nå stoppa vekte på 9 tallet, men uansett et bete jeg fikk good feelings for i 2012 som garantert vil bli brukt i 2013.
Mieko shadder fikk jeg ikke testet så alt for mye av da jeg først fikk tilgang til de litt sendt ut på høsten, men ga en fin fisk på Steinsfjorden.

Denne gummiriggen kommer jeg til å bruke mer og teste meg frem litt. På en del gummibaits ble gangen utrolig spennende. Så kommer til å få plass i kassene også i 2013.

Også et bete jeg lærte å kjenne i 2012 som skal være med videre inn i 2013. Dette ga bra med fisk fra dag en og leverte jevnt og trutt hele året.

Også et bete jeg fikk følelse for i 2012. Ga meg ikke all verden av fisk, men er noe ed det som gjør at jeg ikke vil legge det bort. Kommer til å være med meg i 2012.

Til slutt bete jeg vil kåre til årets nyhet i 2012. Det var ikke få 10+ gjedder dette bete sto for i 2012, til og med min ene ble tatt på platypus. Dette skal garantert være med videre i mitt fiskeliv.
I tillegg så er jo de vanlige, boggs baits, bulldawg og masse forskjellige jerkbaits mm…..
Hva jeg har trua på av nyheter i 2013 kommer senere…….

