En herlig kar som virkelig har fått mye stor fiske i 2021. Det har vært en fryd å følge karen. Han har i løpet av året begynt å skrive på en blogg og hans første youtubefilm kom denne uken. Meget aktiv på Duo Norway noe vi setter stor pris på.
Her kan dere lese Mortens rapport fra 2021 :
I år har jeg brukt mye forskjellig ifra DUO, så tenkte å sette sammen en liten rapport angående de forskjellige variantene jeg har brukt i år.
For meg har DUO vært med på å gi meg tidenes ørretfiske, alt fra å sette en PB jeg tror blir vanskelig å noen sinne slå, til morsomt skogsfiske etter pen ørret!
I år har jeg også startet fiske i de større innsjøene våre, da i Mjøsa og Storsjøen. Her har også DUO hjulpet meg til å virkelig komme i gang i disse store sjøene. Fått mange nye favoritter i år. Det gjelder virkelig å ha et åpent syn på nye varianter og farger. For det er mye nytt å prøve som kan gi deg drømme fisken! DUO SPEARHEAD RYUKI: I år startet jeg mitt ørretfiske i februar, da gikk det på en fin ørret på 750g på DUO spearhead 50s.
Påskeaften i år ble helt eventyrlig, på en DUO spearhead 95s tok jeg ny PB på 6,2kg.
spearhead har jeg også brukt både i Mistra og skogsvann i år og fått flere fine ørreter. Dette er blitt en wobbler som passer til alt av fiske, uansett sted og plass. Det som også var morsomt i år er at jeg tok en stor vederbuk på 2,6kg på en 50s spearhead. Så det er et absolutt must å ha med noen spearhead i skrinet sitt!



ørret tatt på gold yamame


DUO Flipper: Dette er en tyngre sluk jeg startet å bruke i år. Dette er en av mine absolutt favoritter, 32G flipper. De fisker veldig dypt, og har en fin gang som trigger storørreten veldig, i år tok jeg en stor og fin ørret på 3,7kg på denne i elva. Jeg hadde også flere fine som var på, men dessverre ble ikke disse med helt opp.

DUO ROUGH TRAIL BLAZIN: I år har jeg brukt både 85 og 70. Disse har vist seg veldig effektive både på ørreten og harren. På 85 tok jeg en fin ørret på 1,3kg i Vorma og 70 tok jeg fin ørret på 1,2kg i Storsjøen i Rendalen og fått flere fine harr på denne i elva! Det jeg syns er ekstra fint med disse er den tunge vekten, og at de går dypere med en fantastisk gange! Det gjør at disse kan også bruker i mindre elver, men også i de større sjøene.



DUO Spinbait: Hvis man ønsker ørret så er dette her et virkelig must å ha med seg på tur! Fisket kan være trått og ingen tegn til fisk. Man er på vei for å bare gi opp, da skal man dra frem spinbait, denne viser seg å være ekstremt effektiv, den lager mye vibrasjon og fisken er på hugget med engang. Dette er noe jeg syns er veldig spennende, og fått flere fine ørreter på denne i år i Mjøsa. 2,4kg ifra båt. Mens i desember tok jeg en på 3kg ifra land i Mjøsa.


- TIDE VIB SCORE: Denne har vist seg å være helt rå etter harren sent på året. For i November så fanget denne veldig mye pen harr i elva her hjemme. Så dette er et bete jeg gleder meg veldig til å teste mer fremover!
Har dessverre ikke noe fine bilder av harren, men denne funker knall bra etter harren hvertfall!
Tide Minnow Sprint: Denne har jeg brukt mye etter abboren i år, å med god uttelling, brukt da en del i hvitfarge i tjern. Og den har vist seg helt super, det ble mye fin abbor på denne! Største i år på Tide Minnow var 820g.
Abbor tatt på tide minnoe sprint




Morsom historie: Jeg var innom Jaktia Jessheim tidligere i år. Planen var å handle et par nye spearhead, da i små størrelser. Men etter en prat med Erik Walmann så endte jeg med å kjøpe; spearhead 95s, Flipper og Rough Trail Blazin. Som viste seg å være de jeg tok ny PB på i år, og flere store ørreter på. Så dette syns jeg var veldig morsomt, å må bare si takk for gode tips den dagen!
Også helt på slutten ønsker jeg å takke alle for i år! Vært en knall fin sesong og møtt mange andre DUO fiskere langs elvene! Håper vi ses igjen i elva neste år, både kjente og nye!
Morten Sæther