• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Nyheter / PowerTail fra Fiiish

PowerTail fra Fiiish

3. mars 2021 By Erik Walmann

Meget spennende til ørret og abbor.

Et litt finurlig agn som kommer fra Franske Fiiish. Her sitter «skjea» i rumpa på agnet, noe som gir den en ekstrem ivrig gangen. Selve agnet er av metall. Nedover i Europa brukes den mest til ørretfiske både i elv og vann.

Jeg har selv fått testet den litt etter ørret og det har gitt resultater. Denne ørreten tok nord i Storsjøen i Rendalen. Jeg får en del føling når det gjelder agn og Power-tail har gitt en del flotte fangster under nattes drømmer. Det skjer noe inne i meg rett og slett. Dette gjelder ikke bare meg for meg det er flere butikker som har latt seg fascinere av denne saken. Mulig de også har drømt og fått bra med fisk hehehehe. Målet må være å overføre drømmen til virkeligheten.

Her er butikkene du vil finne Power-Tail, butikker som ble veldig interessert når de fikk se den. Det er alltid et godt utgangspunkt.

https://www.fiskelukke.no/
  • https://www.jaktia.no/jaktia-kongsvinger?parent=10004
  • https://www.jaktia.no/jaktia-jessheim?parent=10004
https://nfisk.no/

Det er som skrevet tidligere et meget spennende agn. En stor fordel er at den jobber hele tiden. Tyngden på agnet gjør at tailen også går i droppet, den tirrende ivrige gangen får du derfor hele tiden. Jeg har fisket den med braid og fortom og de kjenner utrolig godt gangen i vannet, der den svømmer bland fisken du er på jakt etter. I våre øyne er dette et meget spennende supplement til vårt ørretfiske.

Den vil komme i disse fargene, og den vil komme i lengen 6,4cm og de aller fleste har tatt inn 8gram. Nordisk har valgt å ta inn både 8gram og 12gram.

Vi har fått testen den en sesong og føler oss veldig trygge på at Power-Tail faktisk har en plass i hyllene. Jeg har skrevet om ørret men den er også rå på abbor. Etter som den jobber hele tiden kan den fiskes som en jigg. Løft og slipp. løft og slipp. løft og slipp og det fanger fisk. Vi har også testen på den på isen en dag å da ble det utentvil dagens agn. Her kan dere se filmen fra den dagen.

6,4 cm lang, men vektene 8 og 12 gram. Her kan du kaste langt hvis behovet er der. Ikke hver redd for å teste den i saltvann etter sjøørret eller havabbor, bare husk å skyld agnet når du kommer hjem.

Jeg sier ikke løp og kjøp, men jeg ville vurdert å ha en par slike i skrinet når jeg var på jakt etter våre litt mindre predatorer. Et nytt spennende agn for oss i Norge.

Skitt-fiske der ute !!

Kan også fortelle at den kommer i saltvannsmodeller. Der tyngste power-tailen er på hele 55gram og 10cm lang.

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Fiske, Nyheter, Ørret-/sjøørretfiske, Tips til abborfiske, Tips til ørret-/sjøørretfiske Tagged With: abbor, abborfiske, abborwobbler, fiiish, havabbor, havabborfiske, ørret, ørretfiske, ørretwobbler, pikewallis, powertail, sjøørret, sjøørretfiske, wobbler til abbor, wobbler til ørret

Hoved sidebar

Fiske

  • Nyheter
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Annonse

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis