Det ble et minne for livet.

Tirsdag, onsdag og torsdag i uke 31 skulle vi i Pikewallis Friluftsliv få ta del i noe som skulle bli et minne for livet. Vi skulle få guide ungdommer fra lokalsamfunnet tre dager til ende. Dette var et fantastisk opplegg satt istand av Fet Idrettslag. Her skulle ungdom i sammen med ungdom skape tre flotte dager. På timeplanen sto det frisbee, skyting, orientering, kano, sykling, ridning, klatring, kajakk, amerikansk fotball, e-sport beachvolleyball, cricket, svømming og fisking, som var den aktiviteten vi skulle holde tak i. Vi hadde på kort tid klart å stable fire båter på vannet men fire rutinerte båtførere, at et par av de måtte avlegge båtførerprøven klarte vi også å lande før uke 31. De hadde også med en lokal guide.

Vi skulle være maks 3 fiskere + en ledsager og båtfører i hver båt + at vi hadde krydret med en lokalkjent sportfisker ved navn Matheus Klæbo Karlsen. Ut over det hadde vi Alexander Nafstad, Eirik Olsen, Daniel Walmann og Erik Andre Engelstad. Bak i kulissene satt jeg, Erik Walmann, og Kristin Roos Aas.
Våre gutter som gjorde dette mulig.

Været skulle gå fra det helt fantastiske på tirsdag til det begredelige på onsdag til det som kan kalles ok på torsdag. Nå skulle det vise seg at for disse ungdommen betydde været svært lite. De var like blide alle man både tirsdag, onsdag og torsdag. Jeg satt med tårer i øynene flere ganger om dagen etter hvert som det kom bilder inn på Messenger-gruppa vår. Smilende ungdommer med sin aller første fisk i hånda med et smil som smeltet alt av hjerter. De smilte selvom de var gjennomvåte. De smilte selvom fisken knapt synes på bildet. Når slike bilder dukker opp vet man at dette er spesielt for flere enn oss som var med å arrangere.

Totalt hadde vi med oss ca 30 personer ut disse tre dagene. Og de aller fleste stod distansen ut. Noe få valgte helt naturlig å gi seg litt tidligere på onsdag da været var veldig dårlig. Vi var faktisk på nippen til å avlyse med tanke på sikkerhet, men etter en vurdering gjort på onsdags morgen valgte vi å gjennomføre, noe vi er glade for i dag.
Fisket var litt så som så, men både abbor, gjedde og gjørs kom opp i båtene i løpet av disse dagene. For mange var nok dette første møte med disse artene.
Bilder sier mer en 1000 ord derfor trenger man ikke skrive så mye i en slik rapport. Det er uten tvil disse bildene vi tar med oss i vår egen minnebok.
Vi må få lov å takke Atle Søgård og Tom Inge Egedahl som var de vi jobbet tettest med i Fet IL. Det var også de to som tok kontakt med oss for å høre om vi ville være med. Så må vi få lov til å takke våre gutter som på en fantastisk måte tok vare på alle ungdommen fra de forlot Fedrelandet til de var tilbake trygt på land.

SÅ TIL SLUTT VIL VI TAKKE DE ALLER ALLER VIKTIGSTE, UNGDOMMEN.
DERE GJORDE DETTE TIL ET FANTASTISK MINNE FOR OSS SOM FIKK LOV TIL Å VÆRE MED. HUMØRET, GLEDEN, DEN GODE STEMNINGEN DERE SKAPTE I BÅTEN – DERE VAR RETT OG SLETT FANTASTISKE ALLE SAMMEN.
HÅPER VI SEES IGJEN NESTE ÅR! FREM TIL DA
SKITT-FISKE alle sammen!
