• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Nyheter / Trollingdebut på Tyrifjorden (Team Krokodille )
Trollingdebut på Tyrifjorden  (Team Krokodille )

Trollingdebut på Tyrifjorden (Team Krokodille )

23. april 2019 By Erik Walmann

Da var påska over, og etter noen dager med familien på fjellet (kombinert med litt kartproduksjon selvfølgelig) var mandagen satt av til fiske. Den opprinnelige planen var å dra til Langesund og forsøke på lange og brosme, men siden jeg fikk et frafall fra min trofaste matros valgte jeg å forsøke meg på Tyrifjorden istedet.
Noe av planen med å kjøpe ny båt i fjor høst var nettopp å forsøke meg på trolling etter (stor)ørret og laks, og siden jeg ennå ikke har vært i båt på Tyrifjorden så virket dette som et bra tidspunkt. Grønn som jeg er på trolling etter ørret ble det noen meldinger til Erik i Team Colibri og som vanlig var han svært behjelpelig. Rådet var klart, ørreten spiser krøkle nå så rigg noen stenger med små wobblere. Videre pekte han ut noen områder på kartet og jeg fikk beskjed om å lete etter krøkla.

Klokka ringte 06.30, noe så må sies å være lovlig tidlig på en helligdag, men det var bare å pakke bagen, hekte på båten og komme seg avgårde.

Jeg var fremme ved Storøya kl. 08.15.

Klikk på bilde for å lese resten
Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Nyheter

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2025 · Pikewallis