Jeg vet ikke helt jeg. -16 grader og isfiske er kanskje ikke noe for meg. Når fiske i tillegg er vanskelig, vet jeg enda mindre om dette er min kopp of tea. Det er vel slik at man lover seg selv at dette skal bli den siste turen. Turen gikk til et område nord for Mjøsabrua, der isen var trygg om område skulle være en bra plass. Isen var trygg, det var sikkert, om det var en bra plass er jeg i ettertid svært skeptisk til. Det ble vel 5-6 abborer fordelt på 2 mann av 6 stykker. Sondre og Kristin som var en del av turen var ikke borti i fisk i de hele tatt. Vi meita ørret med krøkle og vi fisket med balansepilk etter abboren. Et par tre stykker med dropshot oppheng. Og de fikk de fiskene vi fikk. Men alle tok balansepilken.
Fargen som leverte alle fiskene var denne.

Alt blir litt mer tungvint når man er ute når det er så kaldt. Liner, stangringer, hull, isborr fryser på seg tjukke lag med is. Til og med skrittlengden blir kortere.
Men 16 minus og rundt 20 meter dypt så blir det mataukfiske men driver med.
Her er det ikke snakk om C&R i noen form. De kommer opp med bobla ut av munnen og etter ca 3 sek på isen er de frosne, fryst, klaka, grå…… og veldig gule og matte i auga.
Men abbor er Norges beste fisk og i denne størrelsen er den ypperlig som matfisk.
Det var gutta under 18 som leverte varene i dag. Noe de begge var ivrig i og bemerke. De liker og gnu det inn når det leverer bedre en oss litt eldre.


Sliter litt med det «nye» kamera så det ble litt overeksponert i starten, det ble bedre litt utti. Så virka da som stativet ikke har vært med på -16 grader. Så blir litt «risting» til tider. Og lyden er heller ikke helt 100%. Nå er det vel ingen som gidder å se men men 🙂
Man må jo være så ærlig å si at dette bringer ikke isfiskeren frem i meg. Men så er det jo slik da at jeg er relativ enkel og glemmer fort. Så det går nok ikke mer en 14 dager så er ønsket om å komme ut igjen stort. Nå hadde vi jo med eller rettere sag Sondre hadde med seg et pilketelt. Og det var gode + grader der inne. 6 fiskere inne i der under lunsjen, da skal man ikke være redd for litt kroppskontakt. For noe 6 mannstelt var det ikke. Men alt går så lenge man vil. Det ble ikke noe annet et tre hugg inne i telte. Det skulle ha stått ca. 50meter lengre sør.
Men utrolig genialt var det. Utrolig godt å gå inn og varme seg til tider. Opp på 5-6 minutter og da var det fyr i ovnen.
Må få takka alle for en bra tur selv med utrolig kaldt vær.