• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Eirik Olsen / Isfiskesesongen har for fullt startet.
Isfiskesesongen har for fullt startet.

Isfiskesesongen har for fullt startet.

3. desember 2018 By Erik Walmann

Isfiskesesongen har for fullt startet her i Elverum området. I helga var det pluss grader, noe som resulterte til overvann. Overvann kan gjøre det litt vanskeligere å fiske, men det er vanligvis ikke et stort problem. Heldigvis var det kun 1 cm med overvann så da gikk det greit. I helgen skulle jeg fiske med en kompis, Sander heter han. Han fisker vanligvis ørret og røye, dessverre(:

Sander Paulsen

En gang i blant kom det en person forbi og tok bilde av oss. De synes det var kult, fordi det så ut som at vi gikk på vannet.

På bildet under kan du godt se at overvannet rant tilbake i hullet, og sånn fortsatte det hele dagen. Noe som gjorde at det var vanskeligere å vite om man hadde fisk på. Ettersom at det vibrerte på stanga hele tiden.

Ble ikke noe voldsomt med fisk denne dagen. Men et par brasmer, mort og abbor ble det.

Neste dag tok vi turen til en liten innsjø, ganske lik den vi var på første dagen. Men her går det rykter om stor abbor, ja det har faktisk blitt tatt 2+ abbor her.

Det var dårlig vær hele dagen, men vi fikk fisk så da gikk det greit. Ble 40-50 mort og et par fine abbor, med den største på 700gram og 39cm. Ikke en monsterfisk akkurat, men en fin første abbor for isfiskesesongen 2018/19.

Jeg takker for turen Sander, håper vi får flere turer som dette!

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Eirik Olsen, Erik Walmann, Fisketurer, Nyheter

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis