• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / Kan Matheus ha fått Norges peneste fisk så langt i 2018.
Kan Matheus ha fått Norges peneste fisk så langt i 2018.

Kan Matheus ha fått Norges peneste fisk så langt i 2018.

12. juli 2018 By Erik Walmann

For en ørret. For noen farger. For en kondisjon. Og for en sportsfisker.
Er det rett og slett Norges peneste ørret som Matheus har fått i dag? Meningen er nok delt men jeg kårer den foreløpig til Norges vakreste fisk i 2018. Motbevis det gjerne 🙂
Jeg har hatt gleden av å få snakket litt med Matheus på Campvillmark, og for en kar han er.
Om man kan kalles kar i en aldre av 13 er jeg litt usikkert på,  men jeg vil kalle han en kar jeg.
Matheus er en utrolig ivrig fisker som er utrolig artig og snakke med. Til og kun være 13 år har han opparbeidet seg utrolig mye kunnskap. Rett og slett en ung kar med et godt hjerte, veldig lærevillig innen for sportsfiske. Det er et utrolig godt utgangspunkt for å bli en enda bedre fisker i fremtiden.

Selv om jeg ikke ser han så ofte så følger meg med han på Instagram. Der heter han  Matheusfiske. Der vil dere selv kunne se hvor dedikert han er, så inn og følg Matheus.

Han er på ferie i Nord-Norge nå og benytter de lyste nettene til å fiske. Her er det minimalt med soving, og den lille tiden han sover så er det Tricoroll som surrer rundt i hode på han.
Han er en av de som har skjønt hva Tricoroll går for 🙂

SE DEN ØRRETEN :

850gr og 46cm

En utrolig kondisjon på denne fisken.
Slike fisker kommer ikke av seg selv. Det ligger mange timer fiske bak en slik skjønnhet.

Utrolig kondisjon
Sjefen i vannet ?

En herlig ørret til tatt på Tricoroll.

330gram
idyll

Jeg håper vi kan få se mer av Matheus fremover og det er ikke helt umulig at han må bli en kar som tester litt ørretutstyr for pikewallisfriluftsliv, vi trenger en slik kar med på laget.
Jeg får ta en prat med han når vi begge to er ledige.

Matheus et stort grattis fra meg og resten av gutta i teamet 🙂

Kos deg videre i sommer Matheus. Får håpe du ikke blir alt for sint på meg for å ha «lånt» bildene dine uten å spørre.

Det hører også med til historien at gutten elsker å spise fisken han tar med  seg hjem 🙂

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer, Nyheter, Ørret-/sjøørretfiske

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis