Igjen var jeg så heldig at jeg kunne ta meg en sjøørrettur, og denne gangen så valgte jeg å ta meg en tur ut på Fornebulandet. Planen først var å dra helt ut til Snarøya, men etter hvert så bestemte jeg meg for å dra til Fornebulandet istedenfor. Der er det mye lettere å forflytte seg fra fiskeplass til fiskeplass, og da kan man drive et mye mer bevegelig fiske. Jeg bestemte meg for å starte og fiske på Rolfstangen. Vel framme der, var det bare å dra på seg vadebuksa, montere både fluestanga og slukstanga og starte å fiske. Først så var det fluestanga som skulle til pers.
Sola skinte ifra skyfri himmel, sjøen lå nesten helt blikkstille og endene svømte rundt og dukket opp og ned. Dette var en av de varmeste dagene som vi hadde hatt så langt denne våren. I og med at det var strålende solskinn og ikke noe vind, så hadde jeg ikke de helt store forventingene der jeg vadet ut i sjøen med stanga i hånda, men jeg ville absolutt gjøre et forsøk. Mens jeg drev og vadet meg utover, så klarte jeg å skremme opp en flyndre som lå på sandbunnen rett foran meg. I løpet av de første timene så skjedde det ikke noe.
Jeg varierte litt mellom å fiske med sluk og flue, og så prøvde jeg litt forskjellige steder. Utpå ettermiddagen ble det litt kjøligere og det begynte å komme en svak bris ifra sørøst. Og da sola begynte å gå ned i halv sjutida, smalt det på en fisk på sluken, og etter en kort fight kunne jeg lande en ganske så pen og sprek sjøørret. Ørreten anslo jeg til å veie ca. 700 gram, og etter avkroking og fotografering fikk den lov til å svømme videre igjen. Det ble ikke noe mer fisk den kvelden, men jeg var godt fornøyd. Jeg nøt siste resten av dagslyset før jeg valgte å pakke sammen og dra hjem.




