• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Nyheter / Sagtjernet, katastrofe eller ny pb?
Sagtjernet, katastrofe eller ny pb?

Sagtjernet, katastrofe eller ny pb?

16. desember 2017 By Erik Walmann

En kort treningstur!

Da man tidligere denne uken hørte rykter om et monster av en abbor ble tatt på Sagtjernet, og man allikavel skulle forbi på lørdag, ble fristelsen for stor til å bare kjøre rett forbi.

Jeg og Cecilie kom oss i vegen fra Skarnes en halvtime seinere enn planlagt, da telefon og generell form ble lagt igjen i bilen som kjørte henne hjem i går kveld. Spylevæske nivået

var også lavt. Men tilslutt, med telefon, isbor og spylevæske vendte vi nesa mot Elverum,hvor vi skulle plukke opp Thea. Vi tusla ned mot tjernet hvor ryktene om abboren stammet fra. Motet var med oss, og humøret var på topp, det var jo tross alt vår første tur ut på isen i år! Vi boret hullene våre, slapp agnet nedi og ventet spent. Jeg vet ikke hva vi forventet oss, men vi kikket på hverandre som om alle så for seg en 1 kilos abbor på kroken på første ned-slipp. Ingen verdens ting. Vi la ikke ut på en lang tur, da vi skulle videre opp til Gjøvik for første Norgescupen, men et napp hadde ikke skadet motivasjonen for dagen som skulle følge opp oppvarmingsdagen på Sagtjernet.

Kort oppsummert så ble det ikke en vellykka tur, og ingen dro i land en ny pb, dessverre. I morgen er en ny dag med nye muligheter. Åpningen av NC starter der det hele ble avsluttet med nordisk forrige sesong, det blir spennende!

Blir en oppdatering etter konkurransen i morgen også! (forhåpentligvis med bedre nyheter og resultater i morgen)

Ble ikke tatt noen bilder i dag, med slenger med noen tidligere pilke-bilder 🙂

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Nyheter

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2025 · Pikewallis