• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Nyheter / Det var meg fetteren (Sebastian Stubberud) min og mamma (Hege Lund) som skulle ut å prøve litt etter laks.
Det var meg fetteren (Sebastian Stubberud) min og mamma (Hege Lund) som skulle ut å prøve litt etter laks.

Det var meg fetteren (Sebastian Stubberud) min og mamma (Hege Lund) som skulle ut å prøve litt etter laks.

15. august 2017 By Erik Walmann

Vår skribent og bidragsyter Sigvart Lund har vært å fisket laks i sammen med sin mor og fetter. Sigvart landet sin 6. laks i livet på denne turen.

Gutten er ikke førstereise gutt når man ser hvilke elver han har besøk
Stryneelva, Gaula, Driva, Orkla, Målselv og noen flere

Her kan du lese om den 6. laksen……..

Det var meg fetteren (Sebastian Stubberud) min og mamma (Hege Lund) som skulle ut å prøve litt etter laks. Vi dro ved 8 tiden og var framme ved 10 tiden, da vi dro ikke så altfor langt. Når vi var framme ble Sebastian og jeg litt gira og skyndte oss med å få opp utstyret. Jeg fisker mest med flue, men fisker også litt med mark og sluk i tillegg. Hege fisker med sluk. Sebastian fisker med mark og litt sluk innimellom. Vi fisket i flere timer før Sebastian hadde napp men den satt ikke godt nok. Vi var ikke borti noe mere fisk den dagen.

Jeg stod opp klokka 6 om morgenen dagen etter, de to andre liker å sove litt lengere enn det. Jeg var ikke alene i elva den morgenen det var 7 fiskere som jeg kunne se i elva. Etter å ha fisket i to timer gikk jeg tilbake til hytta for å spise frokost. Etter at vi hadde spist gikk vi ut i elva igjen. Jeg gikk til en plass jeg hadde fått fisk før, så jeg hadde veldig trua på at jeg skulle få en fisk. Når jeg hadde kommet meg ut i elva begynte jeg å dra ut snøre og bare vippa ut skyte klumpen, jeg dreiv og dro ut snøre når jeg merka at det plutselig begynte å dra i stanga. Jeg løfta stanga og ropte på Sebastian etter å ha hatt på fisken i ca. ti minutter taila Sebastian den, jeg var skjele glad for at vi hadde fått den opp. Mamma kom oppover etter vært og lurte på hvem som hadde fått fisken da sa jeg « jeg fikk den på første kastet» vi tok noen bilder og fisket videre. Jeg mista en fisk på sluk noen timer etter på og Sebastian mista to fisk den dagen en på mark og en stor en på sluk han også.

 

 

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Nyheter

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis