
Område er en perle og med store restriksjoner rundt fiske har vannet holdt seg bra i mange mange år, noe jeg også tror det vil gjøre i fremtiden.
Larsen som vi nå kaller han for en liten periode hadde fått fylt på masse drivstoff når han landa den flotte ørreten på 1,66
Så nå bar det ut i den store sjøen for å dorge litt igjen.

Og det var litt fart, ikke mye man noen små fisk ble det i løpet av kvelden. Må jo berømme Lars Ivar for hans roing, den står til terningkast 6.






Klokken 23:00 la vi til land og en lang dag gikk mot sin slutt. Klokken 03:00 satte vi oss i bilen, klokken 23:00 går vi ut av båten.
Jo da en liten middags pause hadde vi hatt på et par timer, men jaggu sto vi på denne dagen.




Larsen var oppe klokken 08:00 men å vekke meg hadde han ikke hjerte til. Du gubben du må ikke være så snill. Klokken 10:30 var vi vel i båten.
Og etter ikke alt for lang tid fikk vi en fin ørret, denne tok en wobbler så går rett under overflata.


?????


Etter pausebilde hugg det igjen, denne fikk lov til å vokse seg større. Det blåste litt mindre i dag men nok til at det var slitsomt.
For i det hele tatt å kunne spinnfiske i sjøen måtte vi enten forankre oss med en stein vi hadde med eller rett og slett ligge innpå land, for å skyve oss ut når vi ville flytte oss.

Det er rart en en så snill og stillferdig mann er så stor i kjeften. Det er liksom ikke måte på hvordan gapet fremstår når han har full åpning.

Hvis du ser på bilde så er det faktisk klaring, så muligheten for en skive nummer fire er innen rekkevidde.


På fredagen altså da en hadde jeg fiske etter på denne, ble drit forbanna når den ikke satt. Var 100% sikker på at jeg gjorde et for tidlig mothugg.
Men på lørdag når jeg skulle begynne å pakke ned fikk jeg se krokene på den. hehehehe. Her er det nok en som hadde det drit kjedelig på jobben og måtte finne på noe skoj 🙂



Pepper stengene til Illex og en haspel stang fra Westin gjorde jobben.


Har vært en årlig gjest i dette område i snart 40 år. Gleden av å kunne dra opp til et slikt sted er like stor hver gang. Stillheten, den friske luften, roing og fin fisk som svømmer rundt.
Vinden ødela nok en del for oss på denne turen, tror vi så et vak jeg. Det var nesten ikke noe insekter i den kraftige vinden som var. Mygg så vi og en vårflue, det var alt.
At jeg og Larsen skremte vekk en del ørret og røye pga av vår utagerende jubling får så være, men men tramper ikke i båten, det gjør man bare ikke.
Det må vi lære oss Larsen 🙂






Må få takke Bjørnar som ga meg og Lars Ivar muligheten, så må jeg takke Larsen for turen, hadde du ikke vært såååå glad i å ro hadde jeg ikke kunnet skrive denne rapporten.

Når det gjelder mitts og crank 22 kom ikke til sitt rette på denne turen. Vinden ødela det meste.
Hadde en slag på mitts på fredag men den slapp unna.
Får håpe på litt rolige forhold ved neste anledning.



