• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / Dansk Brakvands Cup (dag 1 )
Dansk Brakvands Cup (dag 1 )

Dansk Brakvands Cup (dag 1 )

10. oktober 2013 By Erik Walmann

La mémoire d’une vie, ce week-end dans Mon. Gordon P Henriksen, Per Stenberg, Frédéric Jullian, Sjoerd Beljaars, Andreas Lund Agger était de mettre en un week-end de pêche de l’ordinaire.

Le reste est sur ​​svorsk Jullian

1382150_10201566569520329_2132193474_n
Fra venstre : Gordon,Frédéric,Per og Erik

Når jeg Fikk muligheten til å bli med på Brakvandscup i Møn som ble arrangert av Møn Trollingklubb så var jeg kjapp til å svare ja. Før det første så var det en sportfisker personlighet som spurte og konkurransen hadde et politisk budskap som jeg ville være med å støtte opp om. For et flott arrangement det skulle vise seg å bli.Har hadde Møn trollingklubb virkelig lagt ting til rette.

Det var frokost på morgningen både lørdag og søndag for en billig penge. Flotte båtramper med vakter som viste deg når og hvor. I to dager skulle det kjempes om lengst gjedde og abbor.

Etter en flott grillmiddag med velsmakende godt dansk kjøtt brukt vi de siste timer før vi måtte krype til sengs til å se igjennom områdene vi skulle fiske i. Gorden P Henriksen som er lokal kjent i område delte med seg av sine goplasser. Slik i etterpå klokskapens navn kan man kalle denne tiden litt bortkastet 😉 hehehe. Det skulle vise seg at plassene til Gordon ikke leverte denne helgen. Det viste vi ikke på dette tidspunktet så praten gikk og steder,baits, fortommer og kroker ble diskutert. Felles for alle plassene var at vi skulle fiske shallow, og når man sier shallow der nede så er det shallow. Fra 50cm og opp til rundt 30 cm hadde de fått fisk de siste dagene.

Jeg tar det med en gang jeg.  Denne offset riggen fra savagear er et meget godt system for å fiske shallow. Passer perfekt til Nitro shad, bulled shad, ruller gun mm.

OFFSET TREBLE
OFFSET TREBLE
godset
godset
de hete stedene.
de hete stedene.

Når man er i et rom og det ligger baits all over så blir jeg litt «borte» jeg blir gående og ta på og kjenne og riste og ja gud vet hva jeg ikke gjør. Og det er jo utrolig gøy å kunne stupe ned i andres betes boxer. Og her fantes det Franske, Danske, Svenske boxer 🙂

Itoka
Itoka
ny dexter farger
ny dexter farger

Anders Aggerlund bodde i sammen med oss med var i område for å lage en artikkel om sjøørret fiske. 14 stykker ble det vist tatt den lørdagen. største på rundt 2 kg.
Gordon P Henriksen jobber som frilanser som omhandler områder innen for fiske.

Gorden P Henriksen til venstre og Andreas Aggerlund som er redaksjonssjef i fisk og fri
Gorden P Henriksen til venstre og Andreas Aggerlund som er redaksjonssjef i fisk og fri

Per Stenberg som i dag jobber i en sports butikk i Töckfors

Per Stenberg
Per Stenberg 

Frédérik Jullian som er Europeisk markedsjef for Sensas

Frédéric Jullian
Frédéric Jullian

Og ikke minst Sjoerd Beljaars som driver sportfiskermagasinet Rovers 

Sjoerd Beljaars
Sjoerd Beljaars

Det er guttar som har vært ute en fiske dag før og kan sitt fag. Man blir fortere religiøs i slike omgivelser. Det som alltid viser seg er at 99% av alle sportfiskere er reale folk.
Og der er rett og slett fakta. De er rett og slett meget hyggelige.

Klokken 04:45 ble det fart i godset lørdags morgen. Klokken 06:00 lå vi klarer på vannet. En og en halv time før start.

 

1-_PC10629
klar til dyst

Alle deltagererene var invitert til en stor frokost mot en liten slant penger. En flott start på dagen og konkurransen.
Det var rett og slett en flott stund rundt frokostbordet, der man hørte det summe og prate om dagens fiske.

deilig dansk frokost
deilig dansk frokost
jami jami
jami jami
Que dois-je manger
Que dois-je manger

 Det var mange fra Team Westin som også gjorde det veldig bra i konkurransen. Dette blir jo demmes «hjemmebane»

trivlig start på dagen
trivlig start på dagen
 Det var flere som hadde stilt ut sine saker. Fiske fra kajakk er en av de tiingene som ser ut til å være på veg inn.
De rigges nå med el-motor og annet nødvedig utstyr for å kunne stå frem som et godt alternartiv for sportfiskerene.
kajakk til fiske
kajakk til fiske

Manglet man noe forand dagens fiske var det mulighet for å kjøre et sister innkjøp.

kjøpe utstyr
kjøpe utstyr
 Nå skulle det vise seg at disse var laget unødvendig lange for denne fiskehelgen, men det er ingen tvil om at konkurranse området huser stor fisk.
måleplanker
måleplanker
mike the pike
mike the pike

 

Gorden P Henriksen og  Sjoerd Beljaars
Gorden P Henriksen og Sjoerd Beljaars

Så gikk starten og som dere kan se på bilde ble vi tidlige hengende etter. Jeg var nok ikke forbrett på alt av bølger og styr en slik felles start skaper. Men man lærer og på søndag var vi topp 3 ut 🙂

og så gikk starten
og så gikk starten
 Det var ikke så langt vi skulle denne dagen så om vi kom litt sent ut så var vi tidlige igang med å fiske. Og det tok ikke lange tiden før jeg mistet en ok fisk. Noe jeg var fullstending klarover kunne skje. Man er så taggad og kira at første kontakten ofte rotes bort, noe som skjedde for min del.

Jullian
Jullian
Stenberg
Stenberg

Per, var der i mot dyktigere, ikke minst rolig, han brukte ikke alt for lang tid å lande vår første fisk. Båt 95 kunne melde om en 88cm gjedde.
Vi slapp å tilkalle en dommerbåt, noe man måtte gjøre ved fisk på 90cm eller lengre.

88cm
88cm
En fornøyd Per Stenberg
En fornøyd Per Stenberg

Klart med en slik start så trodde man at det skulle bli noen gjedder i løpet av dagen, det skulle vise seg å være feil, noe som var litt kjip. Gjeddene i brakvand er utrolig vakre så det er synd vi ikke fikk lov til å ta flere opp i båten.

Jullian tar opp telefonene og gjør som avtalt. En oppdatering til Gordon. Gordon kunne melde om tre følgefisk, ingen i båt.
Så det bli ikke gjort noen endringer på valg av plass. Vi kjørte det løpet vi var enige om å kjøre.

Ringer Gordon
Ringer Gordon

Ut på dagen skulle jeg få kjenning og da av en riktig stor abbor, ikke minst en veldig vakker abbor.
Vi målte den til 46,5 cm men den ble ikke godkjent på den lengden da de ikke brukte halve centimetere. Så da ble den korrigert ned til 46cm.  Hadde de sett det vi mente vi så, så hadde vi vunnet hele konkurransen på abbor, eller det hadde blitt delt 1. plass da det plutselig dukket opp en abbor på 46,5 cm. Tre andre hadde også fått på 46 cm. Men det hold jo til å være en del av topp 5 og det var godt nok det 🙂

1340gr og 46,5 cm
1340gr og 46,5 cm
på måleplanken.
på måleplanken.

Vi fisket grunt nesten hele tiden og da snakker vi om fra 50-30 cm, men vi var også ute på dypet på rundt 1,5 til 1 meter.
Men det ville seg ikke denne dagen uansett. Mens andre kunne melde både om 8 fisk 18 fisk og 19 fisk.  

kaste kaste
kaste kaste
kaste kaste
kaste kaste

Vi bestemte oss for å prøve litt rundt i startområdet etter abbor. Per skulle ha en del kontakter og en ok abbor kom opp i båten.
Drop shot var metoden. Mitt i byen sto vi å fisket med flere tilskuerer rundt på broen og bryggene.  

Street Fishing
Street Fishing
opp med båten
opp med båten

Klokken 16:00 måtte vi ha levert minnekortet, noe Jullian tok seg av. Jeg og Per tok oss av båten.
Resultatet ble en gjedde på 88cm som faktisk var en av de 15 lengste etter dag 1. Abboren på 46,5 hold også til topp 5 fra dag 1.
Noen følgefiske hadde vi i tillegg men det er ofte vanskelig å måle, naturlig nok. Største dag 1 mener jeg var 103cm.
På kvelden ble det felles middag, var nok 30 stk til bords. Meget meget hyggelig.
Når vi etter hvert kom tilbake til godset var vi alle rimelig slitne og vi valgte fornuftig nok å legge oss.
En utrolig flott 1. dag hadde nådd sin slutt. Søvnen tok kjapt tak i alle man, for det ble fort stille på godset.

 

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis