• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Trist skue og i tillegg ulovlig.
Trist skue og i tillegg ulovlig.

Trist skue og i tillegg ulovlig.

3. september 2013 By Erik Walmann

Var ute å fisket i delta og Øyeren på søndag i sammen med noen trivlige mennekser. Målet var abbor først og fremst. Vi startet å fiske i 5 knopshullet sør for svellet og omtrent på første kastet blir vi sittende fast i et fiskegarn ????

26-394_l

Og  mens vi var ute ble det lagt et fiskegarn her
Det er ingen tvil om at de som la garn var av utenlandsopprinnelse, hvem som eide garnet i 5 knopshullet vet vi ikke da det ikke var merket. Det var festet fast i stolpen til 5 knops skiltet.

 

Forskrift for fisket i Øyeren med innfallende elver, Akershus og Østfold

 

§ 2. Garn og andre typer faststående redskaper

       Fiske med garn, storruse, landnot, teiner/ruser og andre faststående redskaper er kun tillatt i perioden fra og med 15. juni til og med 31. mars.

       I Leira og Nitelva er det forbud mot bruk av garn, ruser/teiner og andre faststående redskaper hele året.

       Faststående redskap skal være merket med eierens navn og adresse på lett synlige bøyer.

http://www.lovdata.no/for/lf/fv/xv-20121130-1304.html

Etter som vi var litt usikkre på lovligheten på søndag gjorde vi svært lite, men det er ingen tvil om at disse fiskegarnene neste gang skal fort opp og leveres til politiet.  Dette bør vi alle som ferdes i område være med på å rydde opp i.

Har aldri opplevd maken til båtsiruks som det var i delta. Masse små gummibåter stappet full men voksene menn, som nesten kjørte mer under vann en over vann og flytevest var helt fraværende.
Folk fisket også med livebait.
Fikk nesten følelsen av å komme til en lovløs del av Norge.

Hva tenker disse som legger ut garn i disse små kroker og kriker, skal de fiske det tomt eller hva er målet. Jeg blir skikkelig trist av å se hvordan noen mennekser faktisk gir fullsteding f***.
Det som bør gjøres er å sette opp skilt med info på flere språk og jeg vil tørre å påstå at et av de språkene bør være på polsk, men også på andre.  Dette bør det bli en slutt på.

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis