• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Be a HERO!!
Be a HERO!!

Be a HERO!!

3. desember 2012 By Erik Walmann

Endelig fått i hus nye gopro hero3. Valget falt på en silver edition da jeg ikke er laget av penger heller! Men med funksjoner som looped video og innebygget wifi ser jeg greit frem imot  å bruke denne på isen utover vintern, og ikke minst under neste års båtfiske!

35% mindre og 25% lettere enn toern!

Krever micro SD minnekort med hastighets klasse 10 for å benytte alle funksjoner.

Sugekopp feste til båten!

Noe av det absolutt mest geniale med dette kameraet er at det har innebygget Wifi, som igjen betyr at man kan selv med undervannshuset montert kan man styre kamerat med smart telefonen eller tableten!  Kameraet lager sitt eget nettverk som man simpelthen kobler seg opp mot.

Så laster man ned gopro appen gratis og instalerer denne på smart phonern

Resten er tut og kjør! Men det som er helt sinnsykt er at jeg kan sitte å følge med på hva som skjer under isen.. Det er nemlig live view funksjon… ;););)

Eksempel!

Jeg rusler utpå isen en tidlig søndag morgen, borrer opp 4 hull. Setter ut fire stenger, men på den grunneste stanga borrer jeg et hull 1 meter unna agnfisken! Det er ikke mer enn 1,5 – 2 meter dypt her så bunnen syntes godt i det vinterklare vannet. Monterer så kameraet slik at den dekker størst mulig område på bunnen.  Timene går uten at annet enn nyskjerrig abbor og noen sikstimer er å se, SÅ plutselig er alle andre fisker borte og jeg vet at hun er der.. Hadde vært sinnsykt kult å fått et ismeiterun på film, kansje det er flere fisker innom for å kikke? Kansje 12kilosen har stått å studert agnet i mange minutt før hun bestemmer seg for å vrake det? Hva er tulle runna forno??  Her skal det studeres! Og jeg GLEDER MEG!! 🙂

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis