Endelig skulle det bli en fisketur igjen!
Ettersom alt gikk skeis i september og fisket har vært tregere enn noensinne i Oktober, samtidig som min bedre halvdel tok seg en venninne tur til syden har det desverre ikke blitt den høsten jeg hadde håpet på. Men nå skulle det jaggu komme opp en eller annen sugg, banne meg!!
Sto opp stygg tidlig, mørkt var det. Båten og utstyret var pakket og klart fra dagen i forveien så her var det intet som skulle stå i vegen for en hastig og ustressende avreise. ( Lommeboka ble selvsagt liggende igjen på benken) Men klarte meg sånn noenlunde likevel. Etter en passelig lang kjøretur fikk båten helt nytt og u utforsket vann under kjølen. Meget spennende områder med lavt fiskepress og rykter om groteske grønne dyr som glefser i seg digre hvitfisker så var jo trua som altid heeelt der oppe, må gi meg med det der trur jeg!
Etter 5min på vannet syntes jeg det er merkelig at det ikke finnes ett eneste fiske ekko på loddet, løv og annet småtteri kommer fint opp på skjermen men det er bortsett fra noen ytterst små buer ikke antydning til liv. Merkelig?? Kjører elmotor siste 200-300m og ankrer opp båten etter beste evne, litt strøm her så båten får uansett om jeg vil eller ikke en liten svai på ca 20cm inneimellom. Agnfisken blir plassert og fisket begynner. Etter 5 timer med kunn noen høys besyndelige «napp» som jeg trur var en kombinasjon av strøm slakk line og ting som dreiv på lina under vann, bryter jeg opp og bestemmer meg for å lete etter fisken!
Kunne igrunn spart meg den jobben, Vassdraget er jo tomt for fisk! Ikke står det fisk på grunnene, ikke på dypet, ikke på kanter, ikke i evjer og ikke i sideløp… Sitter siste 5-6 timer med agnfisk fra 3 til ca 11m uten resultat. Deilig å bruke opp en fridag på jobben for sliken utelling. En fryd rettogslett.. Men samma det 😉 for en dårlig dags fiske slår en god dag på jobben ANYDAY 😉
Siste rest av høst sessongen kommer til å bli brukt på Mjøsa..
Lite bilder ble tatt på denne turen men her er det da noe å kikke på!