Som noen kansje har fått med seg har jeg ikke skrevet på bloggen på en god stund, dette kommer i hovesak av at jeg i en periode har hatt litt for mye annet å stri med. Nå er dette heldigvis snart et tilbakelagt kapittel og jeg ser utrolig frem imot og kunne være med på å berike bloggen og dens lesere igjen! Fiskig har det desverre ikke blitt så altfor mye av og resultatet av de få turene jeg har hatt er også uheldigvis ganske magert, men det har skjedd litt på båt og kamera fronten..
Har (syntes jeg selv hvertfall) gjort et stor kupp. Et extra kamera som skal monteres på et feste i båten klar til å ta selvutløser bilder.. Kameraet er en eldre Nikon D50 speilrefleks som jeg kom over på finn for latterlige 500.- (uten linse og blits) Dette har i hovedsak alle funksjoner som trengs for å ta bilder med, Et godt bevis på at det MÅ ikke koste mange tusen for et vettu kamera.
D50 her montert sammen med nikon 70-210 og Sb-22 blitsen
Så kom jeg over noen linser på blocket som en hyggelig Svensk kille solgte til meg for 1100SEK inkl frakt
1x 70-210mm f4-5,6
1x 50mm f1,8
1xblits Nikon sb-22
Også dette rasende billig.
D90 montert med SB-800 blits og 50mm linse for action foto.
Håper med denne «pakka» og kunne være litt mer fleksibel i fotograferinga.
Når det gjelder båten har denne fått montert Smartcraft systemet med Trolling controll funskjon, denne er helt genial. Hvorfor og hvordan skal jeg vise i en video senere.
Båten har fått flere oppgraderinger!
Har endelig fått montert litt stangholdere Detta ble STRØKENT
Ellers har jeg masse pågang om dagen og gleder meg masse til å dele med meg av dette på bloggen igjen!
Vi sees 😉