Etter som jeg føler meg så het om dagen å får den ene store snipa etter den andre så tenkte jeg å teste ut noe «nytt»
Så blir det å prøve denne rattlen.
Flatt Shad fra Sebile.
Mye mindre en Bondy baits, men litt mer hissig.
Med fastsynk 70 gr og 12,5 cm er man fort på bunnen og man har en betestørrelse som mange store gjedder har valgt å ta.
På filmen under her ser dere Flatt shaden spinnfiskes inn, men etter å ha fisket litt med den er det ingen tvil om at denne kan fiskes vertikal. Det skal svært lite bevegelse til før bevegelsesmønstret setter i gang.
Man har jo etter hvert sett hvordan vertikal funker på andre arter og lysten på å prøve er stor spesielt når man nå kanskje finner gjeddene veldig dypt.
Med den nye i-piloten blir det mulig å stå rimelig rolig og men vinden som er meldt ser det ut til å bli fine forhold til slikt fisk.