• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Et meget godt eksempel.

Et meget godt eksempel.

13. april 2012 By Erik Walmann

18020g–124 cm. 2011. bunnmeite.
12500g-117cm. 2011. bunnmeite.

11900g-119cm. 2011. bunnmeite.

11800g-119cm. 2011. bunnmeite.

11400g-112cm. 2011. bunnmeite.

11400g-112cm. 2011. bunnmeite.

10900g-111cm. 2011. meitedorg.

10200g-107cm. 2011. bunnmeite.

10200g-115cm. 2011. bunnmeite.

10100g-115cm. 2011. meitedorg.

 
Høsten 2011 er fleste av disse gjeddene tatt av en mann i et område som for de fleste andre virket dødt eller i besteforstand svårfiskad.  
Dette er et veldig godt eksempel på det å bytte metoder, plutselig gjør at fiske oppleves som meget bra.
Har blir det kaste og dorge gummi til den store gullmedalien og fangstene var ikke av den ekstremt bra sorten. Så kommer det en og slenger ut litt dau sik og plutselig er området forvandlet til et fiskeeldorado der den ene 10+ fisken etter den andre valgte å bli med opp på land en tur.
 
Et klassisk bevis på at fiske kan bli «drit» lei visse beten og skjønner at det er en svært dum ting å ta dette bete. For oss spinnfiskere bør resepten være å bytte mer på hva vi fisker. Jeg tror mer på at gjedda blir lei en at område er tomt for fisk, noe man også ofte kan  ser på ekoloddet.
 
Denne mannen gjorde to ting som var riktig i mine øyne, han bytta metode/bete og han bytta til meite med agnfisk som alle er enige om at er effektivt. Som spinnfisker kan du gjøre en av disse tingene å det er å bytte bete og der tror jeg vi  som spinnfisker kan øke våre fangster.
Fisken sto jo på dyp som den pleide men den tok ikke de beten den pleide.
 
Her tror jeg f.eks jigg wobbleren eller flatt shadden kan bli et meget godt supliment og minibigboyen selv om den er veldig lik en vanlig bigboy. Men det kan være nok at den er mindre.
 
Finnes helt sikker andre ting også, og her bør vi spinnfiskere være flinkere til å variere.
 
 
 
 

 

 
Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2025 · Pikewallis