• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / en meget flott helg.

en meget flott helg.

4. mars 2012 By Erik Walmann

Rorevann i grimstad og en rundt tur i delta går en bra helg, uten tvil 
Rorevann var et helt helt nytt bekjentskap, noe som alltid er trivelig å vanskelig. 
Og det gjør det ikke lettere at vann er stein kaldt og vikene forsatt var islaget. Det er ikke store farten i gjedda under slike forhold, det er i hvert fall min erfaring. 
Men dagen i Grimstad skulle uansett bli en trivelig dag. 
Å fiske med Ståle er jo nesten alttid hyggelig og så var jeg så heldig å treffet nye folk fra Stavanger og en fra Kristiansand. Og Så var Andreas fra Sandefjord der.
Vi fikk ingen fisk, ingen av oss fikk det, denne dagen. 
Jeg og Ståle hadde vært vårt hugg men dessverre ble fisken igjen i vannet. 
Vi lånte båt fra en hyggelig grunneier og det er vel ingen tvil om at det blir flere turen til dette vannet. 
Det var utrolig flott og med både sik og ørret i vannet kan det fort være stor gjedde også. 

jami jami. Premien fra AC som jeg måtte teste ut hehehe nei da, jeg fikk kjøpt en helt lik. 
Lange flotte side to side glide, den som vinner denne er heldig og kan glede seg til å inneha et lite kunstverk som går grymt fint i vannet.  

I dag var det glomma,nitelva og Øyeren som skulle testes ut. Litt kaldt fra morgningen noe som gjorde at jeg å Roger ventet til kl 1000 med å dra ut. Ja jeg og Roger, vi har jo en tur i året og nå er den unnagjort hehehe. 
Hjorten og Støttum var også ute. 
Vi traff de på et kjent sted. Jeg og Roger hadde allerede fått en hver og når vi fikk høre at de ikke hadde fått noe skulle jeg tøffe meg å by opp til konkurranse. 
Ja ja 13-8 til Hjorten og Støttum. Rart man aldri kan lære seg å holde munn. 
Området innehar mye gjedde men det er ofte mye smått, noe som ofte kan være et signal på at det ikke er noen veldig store i nærheten. Så egentlig er for meg spenningen større hvis antall småfisk holder seg lavt. 
Vi teste magne områder fra Nitelva og helt ned til 15 meter, der vi holdt på i 10 min.
Vi fant rett og slett ikke ut av område pga av mangel på kart. Det blir helt håpløst for meg når jeg ikke har noe å navigere etter i det område. 
Etter vært ble vi enige om et sted vi hadde lyst på å teste ut og det skulle vise seg å være et klokt valg. 
Roger tok kjapt ei lita gjedde før han virkelig fikk en realt napp, fisk som dro line ut av snella. 
Roger har de siste kveldene sett på div videoer og lært seg for han noen nye metoder. 
Og det var dette han testet ut i dag og det gå resultater. 3 av fire fisk for han ble tatt på denne nye metoden. Jeg fikk selv 4 men en største fisk på rundt 4-4,5 kg mens Roger klinte til med en 8,4 fisk på 99 cm. 

 En pen gjedde som ble både fotografert og filmet. 
Vi fikk noen knallfine sekvenser til vår påtenkte pikewallis 2012 fiskefilm. 
En knallstart i mineøyne på båtsesongen i delta området. 
Vi fire som var ute tok 21 fisk tilsammen og det synes jeg er et akseptabelt antall. 
Må få lov til å sende en takk til gutta fra i går i Grimstad og så må jeg få takke Roger for turen i år. 
Var overraskende trivelig. heheheh
Og Olsen 
Det står å lese at Liverpool rundspilte Arsenal i går.
JA JEG VET DET BLE IKKE POENG……………………….
Da er man i gang og med værmeldingen fremover så ser det lyst ut :-))))) 
Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis