Starta dagen med å forsove meg.. Vekke klokka ringte ikke til tross jeg hadde satt den på ringing kl 0715 dagen før.. Blir altid litt ekstra stressa når man forsover seg. Var jo egentlig ikke no spess jeg skulle rekke, men det blir slik likevel! Henta Philip i halv ni tida og dro sørover! Hadde plotta meg inn et vann som har gitt tildels mye mort om sommern, har selv aldri vært her, men tenkte «Er de der på sommeren er de der på vinteren» Så FEIL kan man altså ta..
Hadde tilogmed laget Morte for som jeg meska hullene med uten at det hjalp stort.
Satt på det nye vannet i 3 timer uten napp og bestemte oss for å flytte oss.
Gutta med blod tru på seg selv etter ca 10 min fiske!
Byttet vann og fisken begynnte å bite.. Fisk og fisk.. De var ca 25gr stk
Satte også ut 3 gjedde stenger for å friste lykka der.. Det endte med 1 run da vi pakka sammen for dagen Liten fisk som bare leide siken jeg hadde som agn.
Det var om ikke annet kort vei fra parkering og ut på isen, Noe jeg setter stor pris på..
Var med Morten O en tur i fjor.. Håper ADLRI jeg blir så sliten igjen! Avskjæret i snø og over vann No more 🙂
Vann nr 2 Flott vann som skal få litt tid fremover, er nok ikke mange kjempe store fisker her uti, men jeg tror vannet har potensiale, Lite fisketrykk sammen med en god bestand av mort håper jeg skal gjøre sitt til at de vokser greit.
Totalt 5 Småabbor er alt vi kunne skilte med når dagen var omme.. Ikke den beste turen. Og det er jo sååå typiskt at når en virkelig trenger agn, er agnfisken som forsvunnet fra alle vann! Helt klart siste vintern jeg ikke har et reservoar av agn i frysern
Når det gjelder møtet jeg skulle hatt med kommunen i dag ang Jarenvatnet, blir desverre det flyttet 1 uke pga sykdom hos min kontakt person på kommunen! Mer kommer!