Erik,
jeg er begynt å følge bloggen din/deres og ser den midt i blinken for meg. Én får med seg utrolig mye som jeg ikke skjønte hvor jeg skulle finne før.
Jeg fikk øynene opp for gjeddefiske for ca et år siden (før det gikk det stort sett i ørret og noe havfiske), så denne verden er ganske «ny» for meg. I løpet av de siste 6 mnd har jeg bygget om en Ranaplast 17 fot til å bli min optimale maskin i de innsjøene jeg fisker i (Østfold). Det mangler fremdeles mye så som pedistal-stoler, vannrett montering til stenger som ikke er i bruk, bedre ekkolodd osv osv.Vedlagt et par (i lett oppløsning) bilder til inspirasjon 🙂
Som sagt – digger bloggen og håper det blir noen treff på vårparten hvor man kan tilegne seg kunnskap fra erfarne gjeddefiskere.
best regrads
Sune
www.camowraps.com er stedet hvor jeg har handlet folien. Det finnes i ekstremt mange varianter og faktisk kan de også produsere et «pattern» etter dit eget ønske. Båten er en 17 fot Ranaplast som er noe modifisert for fiske. Jeg bestilte «Deluxe Boat Kit» samt «Large Outboard Motor Kit». Motorpakken er overflødig da der er rikelig i den store båtpakke, pluss at materialet er det samme. Det var forholdsvis enkelt at bekle båten til tross for kurver og lamelloverflate, om end lidt tidskrevende. Av verktøy skal du bruke den medfølgende plasticspartel, skalpel/stanleykniv og varmepistol. Folien fungerer omtrent som krympeplastic. Når den når ca. 185 grader, limer den sig til underlaget. Det er en stor fordel at være to. For ekstra holdbarhet, bør folien varmes op til 180 – 190 grader min. to gange. Motoren 3 gange. Da er den 100% vantettt. Det tog ca. 10 timer at kle båten. Man får bare den moro man lager J
Venter for øyeblikket på disse 2 to AC bait’s. Den med rød buk er spesial-laga etter min spesifikasjoner og Allan har brukt noen forsøk for å få den til å gå riktig i vannet. Jobber ca på 1-2 meter avh forfang.