Kjøpte ei ny snelle som er tiltenkt de litt tyngre tak! Tenker da på magnum bulldawg, SuperD magnum, De store curly sue osv.. Har hatt lyst på ei snelle fra Shimano ei stund så jeg klinte til og handla en Calcutta TE401. TE står for total efficiency, og jeg kan bekrefte at den er meget effektiv!
Spolte på snella litt 0.45mm mono som backing. Lite vits i å ha 300m multisene som man ikke skal fiske på store dyp i havet! Fylte den deretter med 0,41 Strikewire Extreme. Snella har stor og kraftig sveiv for de virkelig tunge tak. Både følelsen og total opplevelsen av denne snella var gedigen.
Rett og slett et smykke av ei snelle, Design og funksjonalitet satt sammen til et virkelig mesterverk!
Kommer mest sannsylig å pare denne med ei stang på mellom 8 og 9fot som har kaste vekter over 300gr.
Tenker litt på ei Okuma EVX som får skryt på diverse muskyforum på nettet for sin snille pris og gode egenskaper!! Vi får se!
