• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Det må bare prøves !!

Det må bare prøves !!

1. juli 2010 By Erik Walmann

Til alle litt småfrustrerte jerkere så vil jeg anbefale i bruke en kveld/natt på overflatefiske etter gjedda.
Vårfiske er over å det blir værre å værre å få fatt i de litt større fiskene på jerkfiske, men det er uten tvil en mulighet til å ha et rått og hefftig visuelt gjeddefiske på denne tiden.
Min PB er på 6,7 kg (hvis jeg ikke husker feil) og det er nok den fisken jeg husker best med de over 13+.
Jeg har fisket flue i mange år å synes det var rått når man fisket med caddis og ørret på 300-400-500 gr klinte til, men når ei gjedde på nesten 7 kg bryter vannflata da bør man ha et godt hjerte.
Klart det er mange flere «små» gjedder som er inne på grunt vann på natta, men ei gjedde på 1-2-3 kg som er helt klin gale er uansett skit kult.

Anbefaler dere å lese litt her……

http://pikewallis.blogspot.com/2009/06/overfalte-fiske-rett-og-slett-det.html

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis