• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Ny langhelg og nye muligheter til i vinne paddletailer

Ny langhelg og nye muligheter til i vinne paddletailer

21. mai 2010 By Erik Walmann

Vanne har kommet og det kommer kjapt og det kommer i store mengder. Min personlige erfaring tilsier at man ikke skal bruk alt for mye tid i glomma/delta nå. Men når vannet har fått stabelisert seg og eller begynner å gå ned igjen da bør man være på plass, men og det er et men, leksvikene fylles jo nå med vann og muligheten for gjeddene til å gå inn i sine kjente viker er tilstede, spørsmålet er om ikke mye fisk allerede har lek og da ikke har noen grunn til å gå inn. Hvis man skulle prøve seg i glomma/delta så ville jeg brukt tiden i vikene. Steinsfjorden føler jeg det er litt andre forhold, der kan fiske være godt selv om vannet stiger.
Min generele tips er å bruke tiden på vann som ikke påvirkers i alt for stor grad av flomen som nå er på østlandet.
Fiskse til helgen er ikke helt spikret, men i morgen lørdag skal jeg og Steinar ha en ny battle, der vi skal måle krefter.
Og igjen er det mulig å komme med tips/jettning som gjør at du kan vinne 5 stk 5″ mini paddletail.
Hvem av meg og Steinar får mest fisk og hvem før den største ??
Legg inn i komentarfeltet tid tips.
Er det flere som har rett trekkes vinneren.
Så hvem og meg og steinar får flest !!
Hvem av meg og Steinar får størst.
Sjøen vi skal fiske i holdes hemlig……….
Legg inn ditt tips (før kl 10:00 i morgen) og bli med på denne veldig uhøytidlige konkurransen.
Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2025 · Pikewallis