• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Uncategorized / Jeg trodde jeg hadde tatt min siste tur dit i 2009

Jeg trodde jeg hadde tatt min siste tur dit i 2009

19. november 2009 By Erik Walmann

For en flott høst. Med tempraturer opp i mot 10 grader på fredag og 7-8 på lørdag ser det som det skal være mulig å få til en tur til i gullgjeddas rike. Noe som pirrer noe veldig. Jeg ser for meg saaakkkkttteeeeee fisking langs bunnen på dypt vann, kanskje litt jerking pelagisk i den blå time, og mulig mulig litt jerking i vannkilden som renner ut i sjøen.

Det kommer helt sikkert til å bli med et skrin med wobblere også, hvis vi må ut å lete etter fisken så er det greit å henge noen wobblere bak. Uff jeg gleder meg å det er ofte et litt dårlig signal. Jeg er fælt til å bygge opp trua og det er skjeldent bra.

Minner dere alle på rapportkonken. Jeg regner med at mange tar seg tid til å skrive litt å sende noen bilder til pio611@hotmail.com Det er vel ikke mange rovfiskere som kan la en slik mulighet til å vinne meget bra glidere gå fra seg. Så rike er vi vel ikke heheheheh

http://pikewallis.blogspot.com/search/label/rapport%20konk.

Benytt helgen til å lage en rapport. Da men kamera knips minimum 5 bilder og skriv noen ord og vips er du med i konkurransen.

Ønsker alle sammen en riktig flott helg. For min del blir det nå viktig å få samlet en gjeng 5+ gjedder, de kommer et gjeng grypende inn på meg bakfra og 3 plassen er lagt i fra trygg.

pst mye flotte bilder på attitudbaits fra dansken og raunos til i Muskyland. Gå inn å ta en titt.

Noen visdoms ord å ta med seg inn i helgen

Det tar år att vinna en vän
som du kan förlora på en minut.

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Uncategorized

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis