Vært heldig å fått tilslag på noen virkelig bra wobblere/glidere den siste tiden. Alle er vel velkjent med betes snekkeren så det gidd jag inte å nevne. Jo da det er min venn John Snows.
7″ Foil carp crank
Denne har jeg hatt før men mistet den. Fikk meget bra med fisk på denne i flere vann.
Den har en veldig flakende gange som gjedda virker til å like. Gleder meg veldig til denne er på plass.
10″ Cisco glider
Det er en ting som er «feil» med denne å det er at jeg ikke kommer til å tørre å fiske med den. Da jeg vil bli knekt hvis jeg skulle miste den. Sikfarge, mmmm høst, store gjedder = store beten.
Klart vann. Må si jeg får trua rett og slett. Fast sink som John skriver passer meg også veldig bra. Gleder meg til første gjedda sitter på denne.
Med denne formen vil jeg tro den går som en jerko,pig og M&E. Alstå veldig uforutsigbar i gangen, noe jeg liker veldig godt.
Nå er det snart høst og de mindre betene som ble brukt under vår/tidligsommer fiske blir nå lagt bort. I mine øyne er det ikke tvil om at det kan lønne seg å gå opp i størrelse når høsten nå kommer. Det står ikke så samlet som de til tider kan gjøre om våren og de er mer på svømmende jakt om høsten. De nåler ikke et sekund med å få seg en ordentlig munnfull.

