• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
  • Om oss
    • Om Pikewallis
    • Team Pikewallis
  • Kontakt
  • Flo og fjære
  • Månefaser
  • Kalender
  • Logg inn

PikewallisFriluftsliv

Et sted for dere som er glad i å fiske.

  • Nyheter
  • Arkiv
  • Abborfiske
    • Turrapport-abbor
    • Tips til abborfiske
    • Pooldemo abbor
  • Gjeddefiske
    • Turrapport gjeddefiske
    • Tips til gjeddefiske
    • Pooldemo gjeddefiske
  • Ørret-/sjøørretfiske
    • Turrapport ørret-/sjøørretfiske
    • Tips til ørret-/sjøørretfiske
    • Pooldemo ørret-/sjøørretfiske
  • Andre arter
    • Turrapport andre arter
Du er her:Hjem / Fisketurer / Erik Walmann / En flott dag på vannet……………..

En flott dag på vannet……………..

7. juni 2009 By Erik Walmann

I dag skulle heile familin på kona sia være med ut + kona og dattra. Kose tur med kaffe å greier.
Men vind og regn gjorde ting litt utrivlig så det ble itte lange turen vi hadde i lag. Dattra koste seg og så bathe bathe med en gang hun kom ut på vannet, ikke noe bading nå tenkte far hehehe.
Mens de andre tok seg en tur på lensemuseet benyttet jeg muligheten til å fiske litt.

Båten fremstår bare bedre å bedre, romslig, ikke noe kaos, ikke trang for beina, rett og slett fryd å gammen.

Kjøpte også fire stangholdere på Gjøvik som jeg synes passet veldig bra til båten. Gutta på Gjøvik viste hva service var.

Ble tre ok fisker i dag, har bare bilde av to av de. 6,1 kg og 5,9 kg.
Et viktig tips kjøpt ikke extra (billigvarianten til Coop) batterier. Holder knapt et par bilder.
Jeg blir så forbannet når det er mulig å selge slike ting. Godt man ikke fikk sin livs fisk.


Traff på team hodeløs hysj hysj i dag hehehe . Var kraftig vind på dagen som gjorde ting en smule utrivlig, men roet seg fint utover dagen.

Er du på jakt etter wobblere som fanger fisk, men ikke vet helt hva du skal kjøpe. Da vil jeg igjen anbefale wolfcreek’s wobblere, de leverer i dag igjen, som de gjorde i gullgjeddas rike i går. I går leverte regnbuen i dag leverte skitmörten. 5 fisk mellom 5 og 7 kg på to dager er itte dårlig.

Disse gjeddene jeg fikk i dag meldes ikke inn i konkurransen da jeg i dag var alene ute.

Det er delte meninger om månefase statestikken min, men det er rart med det gitt, det viser seg gang på gang på gang at et eller annet skjer med matlysten til rovfisk rundt fullmåne.

Tweet
Share
Pin
Share

Filed Under: Erik Walmann, Fisketurer

Hoved sidebar

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Pikewallis

  • Nyheter
  • Fiske
  • Konkurranser 2021
  • Pikewallis Friluftsliv A/S

Stikkord

abbor abborfiske abborfiske på mjøsa abborwobbler Baits abbor Baits gjedde dartsab duo Duo international Erik Walmann fiiish fiske fisketur gjedde gjeddefiske Gjørs Isfiske Ismeite Laksefiske Linder Linder 460 arkip mistra Mjøsa pikewallis pikewallischallange pikewallischallenge 2020 gjedde pikewallisfriluftsliv pikewallisfriluftsliv A/S raymarine Norge realis sjøørret sjøørretfiske spearheadryuki spinnfiske etter ørret storsjøen i Rendalen Svartzonker tailwalk tips og triks trout troutfishing Østlandet Motor Service AS ørret ørretfiske ørretfiske på Mjøsa ørretwobbler

Footer

Nyheter

Børgefjell!

SPEARHEAD RYUKI 71S

Abborkonk 2021

Resultater abbor 2021 !!!!

To fine fra Kristin

Gjeddemesteren 2021

Pooldemo

Eastfield TomCatminnow 10 cm og 7 deilige gram Luredemo

Eastfield sin Chubby Chaser luredemo

Om Pikewallis

Pikewallis så dagens lys i 2008, og var da en ren tur- og inspirasjonsblogg innenfor predatorfisket. Den gangen først og fremst  for gjedde. … Les mer omOm Pikewallis

Følg oss

  • Facebook
  • Instagram
  • YouTube

Copyright © 2026 · Pikewallis